Podzimní přírůstky

14:54:00


Opravdu nejsem ten typ člověka, který by si mohl dovolit každý měsíc koupit deset knih. Proto si myslím, že prozatím bude mnohem zajímavější, když vám knihy, které jsem si pořídila, nebo dostala, budu ukazovat za delší období.  Za letošní podzim jsem si pořídila 5 knih a jednu dostala, z toho 4 knhy mám už přečtené a buď jste na ně recenzi už viděli, nebo ji můžete v nejbližší době očekávat. Myslím si, že to jsou opravdu krásné a zajímavé kousky.

 Knihou, kterou jsem dostala v tomto období jako poslední, je "Famfrpál v průběhu věků". Jako autor je zde uveden samozřejmě autor učebnice Kennilworthy Whisp. Ale pro náš mudlovský svět je autorkou tohoto díla J. K. Rowling. Tuto knihu mám už přečtenou a musím říct, že mě opravdu příjemně překvapila. Čekala jsem jen teoretické tlachání a od knihy očekávala, že to bude spíš sběratelský, než zábavný kousek. Rychle jsem ale byla vyvedena z omylu a některé pasáže mě opravdu rozesmály. Recenzi  můžete očekávat již brzy. 
 Když si koupíte jednu knihu ze série, zákonitě dřív nebo později utratíte peníze za její pokračovatele. Protože prostě musíte vědět jak to skončí. Od Sarah Crossan jsem četla první knihu z této série nazvanou "Dech". Knihy řeší příběh lidí na planetě zemi, kde už téměř neexistují stromy a kde lidé musí žít v uzavřených kapsulích a obzvlášť chudí se nemohou zhluboka nadechnout, protože si tolik vzduchu jednoduše nemohou dovolit. První díl se mi opravdu líbil. Líbí se mi celý ten nápad, jak by jednou země mohla díky naší "péči" skončit a i příběh byl vcelku nápaditý. Uvidíme tedy jak to autorka zakončí.
 Od G. P. Taylora jsem četla knihu "Pán prokletí" aniž bych věděla, že to je jeden z dílů série. Nejsem si úplně jistá, jestli na sebe tyto díly nějak navazují, nebo se jen odehrávají ve stejném prostředí. Každopádně kniha kterou jsem četla mě zaujala, bavil mě ten příběh a i když jsem ji četla už před několika lety, stále si ji pamatuji. A když jsem viděla, že kniha od stejného autora má na sobě přebal s motivem Londýna, musela jsem ji mít. Tak uvidíme, jak mě osloví další díl.Dost často chodím jen tak bloumat do levných knih a čekám, jestli mi tam něco nepadne do oka. A tentokrát padlo. Musím přiznat, že mě zaujal hlavně přebal knihy. Miluji sníh a myslím si, že četba o sněhu se do tohoto období skvěle hodí. Tato kniha vypráví příběh několika lidí, kteří zůstali uvězněni v budově školy kvůli obrovské sněhové vánici. Vánici, která se objevuje jednou za několik desítek let. Vánici, která klidně může pohřbít celé město pod několikametrovou vrstvu sněhu. Knihu už mám přečtenou a prozatím můžu říci, že byla fajn. Prostě taková večrní oddechová četba. Recenzi můžete čekat v blízké době.

Alenku už jsem si chtěla přečíst opravdu dlouho. A když jsem knihu našla v tomhle krásném vydání a navíc opravdu za pár korun neváhala jsem a prostě si ji pořídila. A myslím si, že kvůli tomu jak ji všichni opěvují jsem od ní čekala až moc. Abych řekla pravdu, mě nenadchla. Jistě, je to hezký a nápaditý příběh, ale místy je to na můj vkus až moc zmatené a zamotané. Víc prozatím prozrazovat nebudu. Více si o mém názoru na ni budete moci přečíst zanedlouho.


Poslední knihou z výběru jsou Kobercové od Terryho Pratchetta. Zde se opět projevila moje láska k jeho knihám. Jakmile jsem si přečetla, že tohle bylo jeho první dílo, musela jsem ji mít. A myslím si, že jsem neprohloupila. Je to opravdu krásná kniha a Terry opět nezklamal. Recenzi si už jste mohli číst zde na blogu a pokud jste ji vynechali, rychle to napravte.

To je pro toto období vše. Já jsem prozatím spokojená, uvidíme, co  mi přinese zima.

You Might Also Like

0 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu