John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myracleová - Sněží, sněží ...

21:29:00Po delší době jsem tady opět s recenzí knihy. Tahle kráska se úžasně hodí do tohoto zasněženého mrazivého období. Právě proto jsem ji tak dlouho odkládala, abych si ji mohla vychutnat s patřičnou atmosférou.

Vzhledově je tato kniha podle mě jedna z nejhezčích vůbec. Nádherná lesklá stříbrno - modrá obálka s vločkami se vám bude v knihovně úžasně vyjímat. Když knihu otevřete, z jejích stránek na vás okamžitě dýchne ta pravá zimní vánoční atmosféra, je totiž plná krásných sněhových vloček.

I když u nás na štědrý den nespadla vločka ani jedna, tahle kniha ukazuje, že i na Vánoce si dovede příroda pěkně zařádit a potrápit lidi pořádnou sněhovou bouří. A co že na vás vlastně čeká ? Najdete zde tři vzájemně propojené příběhy, sepsány třemi autory, které se udály různým lidem na štědrý den. První příběh z pera Maureen Johnsonové, který nese název zasněžený expres vám představí šestnáctiletou slečnu Jubilee. Jak se ukáže, nebudou pro ni letošní vánoční svátky vůbec všední. Místo toho, aby trávila čas se svým přítelem, nebo rodiči, musí se vydat na dalekou cestu vlakem. Kvůli sněhové bouři vlak uvízne, a protože Jubilee odmítá zůstat na místě, kde se pohybuje tolik uječených roztleskávaček, rozhodne se vlak opustit. Co se jí přihodí dál už vám neprozradím.

Druhou povídku nám přináší všem známý John Green. Příběh tří přátel nese jméno vánoční zázrak. Tito tři nerozluční parťáci se rozhodnou zažít na Vánoce pořádné dobrodružství a zavedou nás do mnoha vtipných situací. Když se totiž rozhodnete dobrovolně vyjít do závějí sněhu kvůli pár roztleskávačkám, zaručeně vás zajímavé zážitky neminou.

V posledním příběhu, který stvořila Lauren Myracleová a pojmenovala ho archanděl prasátek se setkáme s Addie, která v poslední době až příliš často myslela na sebe, utápěla se ve vlastních problémech a od jejích přátel a rodiny očekávala jen to, že ji budou litovat a obletovat. Už brzy ale Addie dostane lekci, která ji má naučit, dávat i druhým a ne pouze sobě. Obstojí? To se dočtete na posledních stránách této knihy.

A jak bych knihu zhodnotila? Opravdu velice pozitivně. Příběhy jsou dle mého názoru skvěle čtivé a takové pohodové. Líbí se mi jak jsou jednotlivé příběhy propojeny a že jsou povídky vcelku dlouhé. Vůbec totiž nemám ráda ten typ povídkových knih, kde najdete sto příběhů a na konci už ani nevíte, co jste to vlastně četli. Toto dílo má podle mě i krásné poselství, zabývá se těmi nejkrásnějšími hodnotami, jako jsou láska, rodina, přátelství a pomoc druhým. A těchto hodnot myslím v dnešní době všichni potřebujeme víc než dost. Pokud vás kniha zaujala, určitě neváhejte a pusťte se do ní, určitě vás nezklame.

Hodnocení: ****

You Might Also Like

0 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu