Kennilworthy Whisp - Famfrpál v průběhu věků

20:48:00


Svět Harryho Pottera je už od dětství mojí láskou. Příběhy kluka, který přežil mě i po tolika letech nepřestávají udivovat. A samozřejmě všechny knihy, které se jeho světa týkají musím mít, než stačíte říct famfrpál.

K této knize jsem byla docela skeptická, čekala jsem jen teoretické učebnicové tlachání, ale byla jsem rychle vyvedena z omylu a místy se opravdu smála nahlas. Někomu se možná nebude líbit, ale mě prostě uchvátila. Na začátku si přečtete vzkaz Albuse Brumbála a poté už následuje cesta od hraní v lesích s kameny místo potlouků až k profesionálním famfrpálovým hřištím, která je opravdu pozoruhodná. A pokud HP milujete tak, jako já je opravdu povinností tohle dílo přečíst.

A co se zde tedy dozvíte? Úplně všechno, co byste o tomto sportu mohli chtít vědět. Od jeho vzniku, historie a vývoje s postřehy tehdejších lidí přes popis pravidel a vývoje veškerého hracího náčiní až po seznam i pozici všech světových famfrpálových mužstev. Že vám tohle nestačí? A co takhle zjistit, proč se zlatonce říká zlatonka a zda tady tato kouzelná věcička byla už od počátku her. Proč bylo v historii při famfrpálových zápasech zahubeno tolik malých nevinných ptáčků a proč tolik hráčů v minulosti při famfrpálu utržilo smrtelná zranění? Vypadaly branky vždycky stejně? A jaké koště je  nejrychlejší?

Na všechny tyto otázky vám kniha dá odpověď. Jistě, pokud vás ten kluk s jizvou na čele moc neoslovil a při slově "bradavice" si nepředstavíte krásný hrad, asi to nebude váš šálek kávy. Pro mě to byl ale hezký návrat do tohoto kouzelného světa a s čistým srdcem můžu knížku doporučit. 

You Might Also Like

1 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu