Michael Northrop - V pasti

21:48:00

Každoročně v zimním období se nemůžu dočkat prvního sněhu. A když ten sníh ne a ne přijít, vrhám se aspoň na knihy, kde je toho sněhu víc než dost. A v případě této knihy možná až nezdravě moc.

První věc která mě na této knize okamžitě upoutala je její vzhled. Obálka v tónech bílé, modré a šedé nádherně ladí se "zasněženými" stránkami uvnitř knihy. Jak postupujete od první kapitoly k další a další, sněhu na stránkách postupně ubývá. Pro někoho možná malichernosti, pro mě hezké detaily, které ozvláštňují čtenářský zážitek.

Ale teď už k samotnému ději knihy. To, že uprostřed zimy sněží asi nikoho nepřekvapí.Obyvatelé tohoto knižního městečka jsou sem tam zvyklí i na nějakou tu sněhovou bouři. To, co má ale teď přijít pravděpodobně nikdo z nich nečekal. Hlavní postava knihy Scotty Weems vypráví nám čtenářům příběh o jedné takové sněhové bouři. Když ve škole zruší vyučování kvůli hustému sněžení, většina studentů co nejrychleji míří domů. Právě Scotty se ale rozhodne zůstat se svými kamarády ve škole o něco déle. Vždyť se přece nic neděje, rodiče pro něj můžou kdykoli přijet.

Jak se ale dozvíme později, děje se toho docela dost. Když ve škole zůstane jen poslední hrstka žáků, pro které si mají přijet rodiče a později se ukáže, že pro ně vlastně už nikdo přijet nemůže, začíná jít opravdu do tuhého. Scotty a jeho kamarádi si z toho ale prozatím nic nedělají. Vždyť to může být docela super, přespat ve škole. Obzvlášť, když tu zůstaly i ty dvě krásné holky. A ráno přijede někdo, kdo je odsud všechny dostane. Budou zase v pořádku doma. Nebo ne? To už si přečtěte sami. Jisté ale je, že při čtení budete rádi, že si sedíte hezky toma v klidu a teple.

Jak už jsem psala výše, knihu jsem si pořídila hlavně proto, že mě zaujala svým vzhledem. Abych ale řekla pravdu, z děje jsem také nebyla úplně zklamaná. Jistě, mohlo to být lepší, ale také horší, tak to prostě je. Není to žádný zázrak, bylo to jednoduše příjemné napínavé čtení na jedno odpoledne. V některých momentech mě mrazilo možná stejně, jako hrdiny tohoto příběhu. A co vy? Také máte tendenci vybírat si knihy podle ročních období?

Hodnocení: ***

You Might Also Like

1 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu