Zimní přírůstky 1/2

22:05:00

Zima je ke mně opravdu štědrá, takže tentokrát rozdělíme zimní přírůstky na dvě poloviny. A rovnou se na to bez otálení vrhneme.

Ukážu vám tedy prvních pět knih, které mi všechny přistály pod stromečkem a radost z nich byla opravdu veliká.První knihou z mé letošní vánoční nadílky jsou Bábovky od Radky Třeštíkové. Tato kniha vyvolala v loňském roce neuvěřitelné šílenství. Byla vidět všude, každý ji chtěl, každý ji četl, každý o ní mluvil a psal. Proto mě samozřejmě toto davové šílenství odradilo se o ni jakkoliv zajímat. Teď se to ale pravděpodobně bude muset změnit.

O knize vím prozatím jen to, že proplétá osudy dvanácti žen a že to není úplně pozitivní čtení, takže jsem zvědavá, co mi tohle vánoční překvapení přinese.

Po Marťanovi toužím snad už od té doby co existuje. Letošní Vánoce mé přání konečně splnily. Tento počin, který vytvořil Andy Weir mě neuvěřitelně zaujal. Po svém tatínkovi jsem zdědila vášeň pro sci-fi a vesmír. Proto jsem příběh nejslavnějšího člověka na zemi, který ale není na zemi prostě musela mít.

První člověk na Marsu - Mark Watney, první, kdo se po této planetě prošel a možná také první, kdo tam zemře. A já chci zjistit, jak dopadne. 


Bajky Barda Beedleho, další z knih, kterou si přeji už dlouho i přesto, nebo možná právě proto, že jsem ji už četla. Jak vzhledově, tak obsahem je to opravdu nádherná knížka a pokud jste fanouškem Harryho Pottera tak jako já, určitě vám také v knihovně nesmí chybět.

Pro ty z vás, kteři o knize neslyšeli, najdete zde pět krásných kouzelnických pohádek, včetně příběhu tří bratří, na kterém vlastně stojí celý poslední díl HP. Knížka je krásná i vzhledově a určitě stojí za přečtení.


Dítě Bridget Jonesové - další kniha na bázi davového šílenství. Další kniha, které jsem se dost dlouho úspěšně vyhýbala a budu to muset změnit. Bridget všichni znají a všichni milují. Já jsem pravděpodobně pravý opak, film s Bridget jsem viděla asi jen jeden a ještě ne celý a první knihou o Bridget, která se ke mně dostala je právě tato.

A o co tady půjde? Jak vidíme z názvu bláznivá Bridget bude mít dítě. A jak už to tak u ní bývá, ne všechno proběhne podle jejích představ. Zaujme mě? To uvidíme.


Joy Fieldingová patří mezi mé oblíbené autorky, její styl psaní se mi opravdu líbí. Knihy, které jsem od ní přečetla popisovaly zajímavé osudy a byly tak napínavé, že jsem se od nich nemohla odtrhnout. Jasně, není to ten typ knih, ke kterým se budete vracet po zbytek života, ale je to příjemné čtení.

Tato kniha nám představuje Ralpha Fishera, právě propuštěného vězně, který jde za jediným cílem: pomstít se své ženě. Hodně lidí knihu hodnotí pozitivně, proto doufám, že si ji užiju i já.A je to, jsme na konci. Já jsem s novými čtecími zásobami nadmíru spokojená. A co vy, co jste dostali, nebo si sami pořídili v těchto zimních měsících?

You Might Also Like

0 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu