Zimní přírůstky 2/2

19:41:00

I když už venku dávno svítí jarní sluníčko, ptáčci si prozpěvují a všechno se po zimě pomalu, ale jistě začíná probouzet, mě pořád ještě čekají nějaké zimní resty.

Když pomineme to, že na lyžích jsem letos nestála ani jednou a zimní úklid nebyl úplně pečlivý, můžeme se rovnou posunout k tomu, čemu se můj blog věnuje a sice na knihy. V druhé polovině zimy se mi doma sešly čtyři krásné kousky, tak už nebudeme otálet a rovnou se na to vrhneme.
První a pro mě asi nejzajímavější knihou z tohoto výběru je Národ od Terryho Pratchetta. Jak už jste možná poznali z mých článků, jeho knihy miluji, ať už pro jeho styl psaní, nebo specifický nenapodobitelný humor.

Jednoho krásného dne, k našemu Národu přišla obrovská vlna, pak odešla a Národ nebyl. Co mohla, smetla tahle pohroma z povrchu zemského, celá vesnice zmizela a zůstal jen Mau. Naháč Mau s kalhotovou dívkou, kterou právě poznal musí společně stvořit národ nový. A že to nebude jednoduché, to bych se s vámi klidně vsadila.

Tenhle příběh mě neuvěřitelně zaujal a tak doufám, že mě Pratchett nezklame. Knihu jsem pořídila v knihkupectví Knihy Dobrovský ve slevě za 150 Kč.
Pokračujeme dál pro někoho možná už méně zajímavým kouskem. Ale znáte to s tím, že knihy se nemají soudit ... no jasně znáte. Podle někoho je tohle romantický "cajdák", podle jiného příjemné počtení na odpoledne. Nepříliš početné recenze se v otázce kvality tohoto díla poněkud rozcházejí.

Měl by to být román o lásce odehrávající se ve francouzském Provence, hlavními postavami jsou zde Eve a Dom, samozřejmě čerstvě zamilovaní. Ale i když je zde lásky plno až po okraj, ne všechno bude tak růžové, jak se zdá. Tajemný dům a ještě tajemnější minulost jednoho z dvojice slibují hezkou dávku napětí, tak uvidíme.

Já tuhle knížku dostala od mamky, ale každopádně ji můžete koupit v knihkupectví Levné knihy za 99 Kč.
Od romantiky přeskočíme rovnou do temnoty a to sice do hororového žánru. Já upřímně nechápu, proč jsem si tuhle knihu pořídila, protože kdykoli mě někdo chce donutit dívat se na horor s díky odmítám. Jsem od přírody bojínek, ale tohle mě tak moc zaujalo, že jsem to asi prostě musela mít i přesto, že pravděpodobně budu několik týdnu po přečtení špatně spát.

O co se tedy jedná? O pět dní strávených životem po vzoru středověku v hlubokých lesích. V prokletých lesích opředených tolika pověstmi, až z toho mrazí. Ano, skvělý nápad, tleskám. Není tedy žádným překvapením, když členové výpravy začnou jeden po druhém mizet. Proč se to děje, a jak to dopadne? To přesně chci vědět!

Knížku jsem sehnala v antikvariátu za 150 Kč, ale je běžně k sehnání v knihkupectvích za cenu kolem 300 Kč.
Z hororu opět zpátky k romantice. A to sice přímo do jednoho z nejromantičtějších měst Evropy - italské Florencie. Já strašně ráda cestuji, takže knížku z prostředí města, které jsem ještě neměla šanci navštívit prostě neodmítnu.

Děj tohohle románu je poněkud prvoplánový. Žena, která má děti a manžela na služební cestě ve Florencii. Samozřejmě to ale není jen tak, ze služební cesty se vyklube románek s o dvacet let mladší slečinkou. Takže naše hlavní hrdinka tuhle situaci vyřeší po svém. Manželovi v italském bytě vymění všechny zámky a pošle ho s jejich dětmi zpět do Ameriky a sama si udělá italskou dovolenou. Když umí manžel podvádět, ať se taky naučí starat.

Tenhle kousek jsem dostala od strýčka, ale můžete ho pořídit v jakémkoli knihkupectví za cenu cca 250 Kč


A to je pro dnešek vše, docela se na tuhle zimní nadílku těším. Co nového je ve vaší knihovně?

You Might Also Like

0 komentářů

Předem děkuji za každý váš postřeh nebo názor!

Oblíbené články

Moje knihovna

Flickr Images

Právě čtu